Październik 2020

Co się działo u mnie w październiku?

Ochydna pogoda. Plany w gruzach. Strajk Kobiet.
Amsterdam. Test na Covid.

Właściwie to był dziwny miesiąć. Przez większość miesiąca w Holandii lał deszcz i wiał wiatr. (to akurat nie było dziwne). Kolejna rzecz która dołożyła do pieca, to druga fala zakażeń koronawirusem rozpędziła się na dobre. W sumie myślałem że będzie łagodniej, a znowu nastąpiły ostre obostrzenia i wszystko pozamykali. Większość miesiąca spędziłem w najbliższej okolicy próbując dosstrzeć jakieś piękno w tej beznadziejnej pogodowo-wirusowej sytuacji.

Nad Jeziorem Uitgeestermeer w miejscowości Uitgeest
Zdjęcie znajdziesz również na moim Instagramie: @sebaontriprip

Można by powiedzieć że właśnie ten nieszczęsny wirus, który tak nas męczy przez cały ten przytłaczający rok 2020, przychamował i mnie. Miałem cichą nadzieję że już da nam spokój na jesień. Ale nie, musiał się oczywiście pojawić.

W tym roku nie byłem nigdzie za granicą, nawet w Belgii czy Niemczech do których mam niespełna 200 kilometrów. Jednym słowem Pażdziernik mnie przybił, a może i nawe dobił! Plan był. Pomyślałem sobie, pokażę Wam najpiękniejsze zamki jakie mamy w Holandii. Zrobiłem sobie listę, wybrałem najpiękniejsze, miał być do tego też materiał filmowy. I klapa, wszystko pozamykali. Myślę że nie ma sensu oglądać zamków z daleka, a na teren niektórych w ogóle nie można już było wejść. Więc materiał o zamkach pojawi się ze sporym opóżnieniem. Udało mi się zdążyć zwiedzić tylko pierwszy zamek z mojej listy. Był to Zamek Muiderslot (Kasteel Muiderslot). W Niderlandach jest ponad 300 zamków otwartych do zwiedzania, w tym około 50 które wart zobaczyć. Ja wybrałem 10 perełek, a tak wygląda jeden z nich:

Średniowieczny zamek z 1280 roku znajduje się w miejscowości Muiden. Jest to jakieś 15 kilometrów na wschód od Amsterdamu.

No ale nie będę się teraz produkował o tym czy innych zamkach. Pełny post kiedyś się pojawi. To tylko pamiętnik i krótkie podsumowanie Pażdziernika, który mnie tak dobił.

Co się jeszcze wydarzyło? Oprócz tego że wiekszość czasu spędziłem w swojej przeuroczej wiosce Uitgeest, to niewiele.

Uitgeest, Noord-Holland

Końcówka miesiąca okazała się być łaskawa pogodowo więc można było nacieszyć się kolorami Złotej Jesieni.

Małe miasteczka są wtedy bardzo urocze .

Mam szczęście że mieszkam w jednym z nich.

Aha, No i jeszcze udało mi się w pażdzierniku odwiedzić na chwilę Amsterdam!Tak właśnie! Pod koniec października byłem na chwilę w moim ukochanym Amsterdamie. Amsterdam jesienią jest prepiękny. Z resztą, o każdej porze roku jest niesmowity.

Jesienny Amsterdam zbiegł mi się również ze Strajkiem Kobiet, który tak gwałtownie wybuchł w Polsce. Również za granicami Polski organizowane były protesty. Jeden z nich miał miejsce w Amsterdamie na Museumplein.

Osobiście bardzo mnie ruszyła sprawa Kobiet w Polsce. To jest dla mnie wręcz niepojęte jak można tak bardzo ograniczać Prawa Kobiet. Mieszkając tyle lat w Holandii w sumie nawet się nad tym nie zastanawiałem, ponieważ tutaj nawet nie ma o tym żadnej dyskusji. Kobieta ma pełne prawa o decydowaniu co zrobi ze swoim ciałem. I tak właśnie ma być! Temat rzeka, więc nie będę się rozpisywał teraz na ten temat. Na tym blogu lepiej niech nie będzie miejsca na przykre sprawy. Niech będzie pieknie i pozytywnie 🙂 Tak czy inaczej, Kobiety w Holandii są szczęśliwe, w szczególności te które wyemigrowały z Polskiego Horroru!

Na koniec miesiąca dostałem kataru, więc zrobiłem sobie test na Covid-19. Wynik tak jak podejrzewałem, był negatywny. Test w sumie zrobiłem też z ciekawości. Chciałem zobaczyć jak to jest, haha. Jeśli chcesz zobaczyć co przeżyłem, zaglądnij na mojego Instagrama. Przebieg testu jest w wyróżninych relacajch.

https://www.instagram.com/sebaontrip/

Pozdrawiam.

Sebastian.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s